На круглому столі обговорили майбутнє кінотеатру "Братислава"

Facebook
ВКонтакте
share_fav

За ініціативи лідера громадської кампанії "Врятувати "Братиславу", депутата Київради Ганни Свириденко (фракція "Батьківщина") відбулося публічне обговорення проблеми ревіталізації комунального кінотеатру "Братислава", що знаходиться у Оболонському районі.

У заході взяли участь представники місцевої громади, експерти, представники органів влади та місцевого самоврядування. Дискусія відбувалася за модерації Владислави Осьмак, керівника Центру урбаністичних студій НаУКМА.

За словами Свириденко, громадська кампанія "Врятувати "Братиславу" була розпочата як реакція на занепокоєння оболонців припиненням роботи "Братислави" та чутками щодо можливості будівництва на його місці висотного житлового будинку. Тож метою активності стало не лише збереження цього майна у власності громади, а й його модернізація та перетворення у сучасний громадсько-культурний центр.

Підтвердженням актуальності вимог громадських активістів стали дані дослідження, що навів аналітик центру CEDOS Іван Вербицький. Так за його словами серед соціальних послуг, що надаються в районі умови для культурного відпочинку є аутсайдерами у переліку. Також відчувається брак організованих місць для громадської активності та спілкування, а цього потребують близько третини опитаних.

Але "Братислава" не може конкурувати з розташованими поруч приватними кінозалами. Тому на думку заступника директора КП "Київкінофільм" Лариси Зубенко, її навряд можна буде відродити у якості суто кінотеатру. В свою чергу заступник директора департаменту культури КМДА Сергій Анжияк наголосив, що департамент відкритий до пропозицій та проектів з реновації закладу.

Досвідом вдалих проектів з перетворення занедбаних об'єктів у центри культурного життя поділилася директор фонду Ізоляція Оксана Заржевська-Кравченко. На її думку запорука розвитку таких просторів полягає у залученні до процесу активних представників місцевої громади та пошуку однодумців, агентів змін.

А вінницькі активісти, серед яких був ще один зі спікерів заходу куратор мистецьких програм УКМЦ Леонід Марущак, у непрацюючому п'ятнадцять років кінотеатрі "Росія" влаштували мистецький фестиваль. Це дозволило привернути увагу влади до питання збереження і розвитку будівлі та внести її до стратегії розвитку міста "Вінниця - 2020".

Учасникам обговорення вдалося накреслити певну дорожню карту вирішення проблеми. Це проведення технічної експертизи стану будівлі та з'ясування необхідності та доцільності її збереження в існуючому вигляді або перебудови. А далі, разом із громадськістю, визначити її призначення та функціональність через широке публічне обговорення та конкурс проектів.

В свою чергу, Свириденко заявила, що як депутат Київради вона буде ініціювати закладення у міський бюджет коштів на проведення відповідних робіт, для того аби це питання якнайшвидше зрушилося з місця.

посмотреть на Gazeta.ua