В ЄС висунули дві умови для надання Україні чергового траншу

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Європейський Союз очікує від України скасування заборони на експорт лісу та врегулювання по соціальній допомозі внутрішнім переселенцям для надання чергового траншу макрофінансової допомоги в 600 млн євро. Про це заявив новий глава представництва ЄС в Україні, посол Хьюг Мінгареллі на своїй першій прес-конференції у Києві 10 жовтня.

"Ми вже надали Україні перший транш в розмірі 600 млн євро і очікуємо другий транш, теж в 600 млн євро", – заявив Мінгареллі.

Для цього, за його словами, Україні необхідно виконати дві умови – скасувати заборону на експорт лісу і вирішити питання, що стосується соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

"Є низка умов, передбачених для надання цих коштів. Більшість із них були виконані і залишаються дві умови, які ще необхідно виконати: перше – це скасування заборони на експорт лісу, і друге – це виплата соціальної допомоги внутрішнім переселенцям", – сказав посол.

За словами Мінгареллі, на сьогодні проходять обговорення з українською владою щодо цих питань.

"Ми всі сподіваємося, що з'явиться можливість надати цей транш Україні в найближчому майбутньому. Я не можу поки назвати конкретні терміни", – сказав він.

Зазначимо, Мінгареллі був призначений главою представництва ЄС в Україні 21 липня.

Нагадаємо, Єврокомісія і уряд України 22 травня 2015 рокуу рамках саміту «Східного партнерства» у Ризі підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро.

Україна отримала перший транш третього пакету макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі €600 млн у липні 2015 року. У вересні віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що Євросоюз до кінця рокунадасть другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро, якщо Україна виконає свої зобов'язання.

Третій транш фіндопомоги від ЄС у розмірі €600 млн відклали на наступний рік.

посмотреть на Український Тиждень