В ЄС висунули дві умови для надання Україні чергового траншу

поделиться
поделиться
favourite

Європейський Союз очікує від України скасування заборони на експорт лісу та врегулювання по соціальній допомозі внутрішнім переселенцям для надання чергового траншу макрофінансової допомоги в 600 млн євро. Про це заявив новий глава представництва ЄС в Україні, посол Хьюг Мінгареллі на своїй першій прес-конференції у Києві 10 жовтня.

"Ми вже надали Україні перший транш в розмірі 600 млн євро і очікуємо другий транш, теж в 600 млн євро", – заявив Мінгареллі.

Для цього, за його словами, Україні необхідно виконати дві умови – скасувати заборону на експорт лісу і вирішити питання, що стосується соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

"Є низка умов, передбачених для надання цих коштів. Більшість із них були виконані і залишаються дві умови, які ще необхідно виконати: перше – це скасування заборони на експорт лісу, і друге – це виплата соціальної допомоги внутрішнім переселенцям", – сказав посол.

За словами Мінгареллі, на сьогодні проходять обговорення з українською владою щодо цих питань.

"Ми всі сподіваємося, що з'явиться можливість надати цей транш Україні в найближчому майбутньому. Я не можу поки назвати конкретні терміни", – сказав він.

Зазначимо, Мінгареллі був призначений главою представництва ЄС в Україні 21 липня.

Нагадаємо, Єврокомісія і уряд України 22 травня 2015 рокуу рамках саміту «Східного партнерства» у Ризі підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро.

Україна отримала перший транш третього пакету макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі €600 млн у липні 2015 року. У вересні віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що Євросоюз до кінця рокунадасть другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро, якщо Україна виконає свої зобов'язання.

Третій транш фіндопомоги від ЄС у розмірі €600 млн відклали на наступний рік.

посмотреть на Український Тиждень