У ЄС хочуть подовжити санкції проти РФ відразу на рік

У ЄС хочуть подовжити санкції проти РФ відразу на рік

Корреспондент.net (Українська версія)
Обмежувальні заходи проти Росії необхідно подовжити відразу на рік, щоб подати Москві правильний сигнал про те, що швидкого зняття санкцій не буде. Про це заявив голова комітету з міжнародних справ Європарламенту Ельмар Брок, передає Укрінформ.
"Я пропоную, щоб санкції були подовжені в грудні - на цілий найближчий рік! І треба вже сьогодні сказати Путіну правду. Може, це знизить ймовірність неправильної оцінки ситуації", - заявив німецький політик у Берліні на Першому форумі ім. Бориса Нємцова.
Він вважає, що оскільки в Європі вирішили не починати війни через Україну, санкції є правильною відповіддю, щоб агресор зрозумів, що військова агресія коштує дорого.
У цьому контексті Брок підкреслив, що дехто з політиків, запевняючи росіян, що все буде не таким страшним, посилають неправильний сигнал Москві. Це перешкоджає встановленню миру в Україні, вважає євродепутат.
Брок також переконаний, що вирішальний крок до миру - це заморозка експорту в Росію всіх технологій, які могли б допомогти їй створювати нову зброю і вести розробку нових газових і нафтових родовищ.
При цьому політик запевнив, що Захід не агресивний по відношенню до РФ.
"Наші двері відчинені, тепер відповідь за Росією. Сподіваємося (і хочемо), щоб Росія стала вільною країною, а президент, який обмежує права власного населення, - це правитель на хиткому ослоні", - резюмував Брок.
Як повідомляв Корреспондент.net, раніше Ельмар Брок заявив, що подовження санкцій проти РФ ще на шість місяців навіть не обговорюється і знаходиться поза питанням. Поступове пом'якшення санкцій можливе лише тоді, коли буде прогрес у мирному процесі.
посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)