Росія створить у Сирії постійну військово-морську базу

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Росія планує розмістити в сирійському Тартусі на постійній основі військово-морську базу. Про це повідомив заступник міністра оборони РФ Ніколай Панков.

"У Сирії у нас буде на постійній основі військово морська база в Тартусі. Відповідні документи підготовлені, вони проходять процедури міжвідомчого узгодження. Ступінь готовності досить високий, і ми сподіваємося, що скоро будемо просити у вас ратифікувати ці документи", - сказав він на засіданні комітету з міжнародних справ Ради Федерації.

У Тартусі розташований пункт матеріально-технічного забезпечення російських кораблів. Крім цього, в провінції Латакія на аеродромі Хмеймім базується російська авіагрупа.

Нагадаємо, 7 жовтня Держдума РФ ратифікувала російсько-сирійську угоду про безстрокове розміщення авіаційної групи РФ на території Сирії. Документ був підписаний 26 серпня 2015 року в Дамаску, а майже рік потому - 9 серпня 2016 року - внесений президентом РФ на розгляд Держдуми. Планується, що Рада Федерації розгляне угоду 12 жовтня.

Зазначимо, авіація РФ почала бомбардування в Сирії 30 вересня 2015 року. До складу авіаційної групи входятьпонад 50 літаків і вертольотів, включаючи Су-24М, Су-25 і Су-34. Росію вже неодноразово звинувачували в боротьбі не проти терористів ІДІЛ, як було заявлено, а проти сирійської опозиції.

посмотреть на Український Тиждень