Справа проти журналіста Depo.Донбас: Як краматорський активіст викрив у собі сепаратиста

Facebook
ВКонтакте
share_fav

У Краматорську місцевий активіст Олексій Алексеєв впізнав себе в словах журналіста Depo.Донбас Андрія Романенка про сепаратистів та вимагає притягнути його кримінальної відповідальності

Алексеєв написав скаргу і тепер справа проти журналіста розслідується Краматорськім відділом поліції.

Чому і як відкрито провадження

Ця історія почалася з того, що в редакцію однієї з краматорських газет, де раніше працював Романенко, прийшов запит з поліції з проханням надати інформацію про його адресу і телефон. Так, від головного редактора видання, Романенко дізнався, що проти нього існує кримінальне провадження.

Підставою для відкриття провадження стало звернення вищеназваного Алексеєва, який вважає, що Романенко свідомо повідомив правоохоронним органам про вчинення ним тяжкого злочину – сепаратизму. У якості доказу у своїй скарзі Алексеєв наводить коментар Романенка для одного з українських ЗМІ, в якому журналіст обурюється, що Краматорськом спокійно гуляють люди, які брали участь у захопленні адміністративних будівель під час окупації міста проросійськими бойовиками. При цьому Романенко не називав ніяких прізвищ.

"С точки зрения жителя Краматорска, недостаточно активно и недостаточно много внимания уделяется пророссийским или сепаратистским настроениям. Не знаю за кем там следят СБУшники. Допустим, по Краматорску спокойно гуляют люди, которые в 2014 году вместе с "Бабаем" захватывали Краматорский горсовет, которые вызывали на ковер тогдашнего мэра Геннадия Костюкова, и говорили ему, что они тут власть… Эти люди продолжают активную деятельность в городе два года, на это никто не обращает внимания и только недавно одному из них выдвинули обвинения, и то по поводу хулиганства… И то - это не в связи с этими событиями, а с тем, что он сорвал встречу с послом королевства Бельгия. Как работает СБУ на самом деле многие краматорчане не понимают и не замечают их работу", - сказав Романенко в ефірі програми "Донбасс.Реаліі" (на відео на 05:41 хвилині).

Взагалі, спочатку правоохоронці не бажали відкривати провадження, бо не бачили складу злочину. Але Алексеєв оскаржив цю відмову в суді, і суддя Світлана Ткаченко вирішила, що провадження має бути відкрите. Зараз триває досудове розслідування по цій справі. Романенку інкримінують ч. 2 ст. 383.

За словами Романенка, особисто він не бачить жодних підстав для порушення справи. "Зазначена у заяві стаття розповсюджується виключно на неправдиві повідомлення про злочини. Я таких заяв не робив і навіть не називав призвище Алексєєва. Якщо йому неприємні якісь мої оціночні судження, то він може звернутися до суду і там ми будемо з'ясовувати, чи ображають вони його, чи лише констатують факти", - каже Романенко.

Поки що слідчі поліції опитали журналіста та заявника. Після цього має відбутися очна ставка. А вже після цього матеріали справи будуть спрямовані до прокуратури, яка вирішить подальшу долю справи. Й лише після цього всім сторонам будуть надані певні процесуальні статуси. Втім, правоохоронці бачать мало шанців доведення цієї справи до якогось результату.

Хто такий Алексеєв

Взагалі діяльність Алексеєва та його поплічників у Краматорську викликає купу запитань у городян. Ще більше запитань викликає байдужість правоохоронців до цієї діяльності. Зокрема у квітні 2014 року, після захоплення міста бойовиками Алексеєв намагався створити у місті альтернативну владу, яка засідала у захопленому бойовиками приміщенні міської ради. Більш того, саме Алексеєв приходив на наради діючого міського голови та запрошував його на свої засідання. На цьому відео видно, як він прийшов до палацу культури "Будівельник", я кому проводилися апаратні наради після захоплення міської ради, та наполегливо запрошує міського голову Генадія Костюкова на збори альтернативної влади у захопленій будівлі мерії.

Також саме Алексеєв в ті часи брав активну участь у захопленні будівлі міської прокуратури. На цьому відео видно, як спочатку він переконує прокурора та керівництво міліції, що приміщення прокуратури не має господаря й має перейти у власність громади, представником якої він себе призначив. Після цього на 3 хвилині видно, як він намагається висвердлити замок та удертися до приміщення.

Вже після визволення на якийсь час Алексеєв разом зі своїми спільниками зник з зони уваги і з'явився в якості ключового свідка під час судового процесу проти голови Красноторської селищної ради Володимира Азарянца, якого було звинувачено у сепаратизмі.

Алексеєв вважає діючу міську владу нелегітимною. 3 червня мер Краматорська Андрій Панков повідомляв, що Алексеєв зірвав зустріч міської влади з керівництвом посольства Королівства Бельгія в Україні. "Йшлося про ділове співробітництво, торгівлю, інвестиції. Тривало все це рівно до того моменту, поки в зал не ввалилася група городян на чолі з добре відомим всім городянином Олександром Алексеєвим. Не розбираючись, хто присутній на зустрічі, тицяючи камеру в обличчя європейських дипломатів, він розповів давно і добре всім знайому історію про нелегітимність законно обраної міської влади", - написав Панков у Фейсбуці.

Він зазначив, що з виразу облич іноземних гостей було помітно, що вони значною мірою шоковані подібною ситуацією.

30 червня прокуратура Донецької області повідомила, що чоловікові, який зірвав міжнародну зустріч мера міста Краматорськ з заступником посла Бельгії, призначено міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Крім того, в ході досудового розслідування, яке проводиться під процесуальним керівництвом Краматорської місцевої прокуратури, встановлено причетність вказаної особи до скоєння низки аналогічних правопорушень в інших державних закладах і установах міста.

За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) КК України.

Призвище чоловіка прокуратура не називала.

Згідно з реєстром підприємств та підприємців, Алексеєв зареєстрований у якості приватного підприємця. Він займається торгівлею будматеріалами, вживаними речами та розведенням риби. Але більшість городян знають його виключно як самопроголошеного очільника альтернативної територіальної громади та ради міста.

посмотреть на ДеПо
#краматорск