У місії ОБСЄ пояснили, чому не слідкують вночі за розведенням сил

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не проводить у нічний час мобільне наземне патрулювання на ділянках розведення сил та засобів зважаючи на недостатню видимість і з міркувань безпеки. Про це йдеться у повідомленні на сторінці СММ ОБСЄ в у відповідь на заяви про те, що СММ ОБСЄ повинна цілодобово бути присутньою на спостережних пунктах на ділянках розведення сил та засобів.

«СММ ОБСЄ сповнена рішучості здійснювати патрулювання, моніторинг і верифікацію розведення сил та засобів на узгоджених ділянках в районах населених пунктів Станиця Луганська, Золоте і Богданівка-Петрівське. СММ проводить цілодобовий моніторинг і спостереження на всій території Донбасу шляхом використання різних технічних засобів, зокрема стаціонарних камер, безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та інших засобів повітряного спостереження. СММ наразі не проводить мобільне наземне патрулювання у нічний час, зважаючи на недостатню видимість і з міркувань безпеки», - заявляє місія.

Вона зазначає, що може ефективно підтримувати процес розведення сил та засобів шляхом верифікації тільки за умови безпечного, надійного і безумовного доступу Місії до ділянок розведення, у якому їй часто відмовляють.

Нагадаємо, раніше глава Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що заплановане на 9 жовтня розведення військ і техніки в районі Станиці Луганській не відбудеться. Після цього заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука спростував інформацію про зрив розведення. Розведення військ та засобів Станиці Луганській перенесене на невизначений строк.

Як відомо, 21 вересня в Мінську було підписано угоду, згідно з якою українські сили, а також бойовики відводять озброєння від лінії розмежування на трьох ділянках - у районах населених пунктів Станиця Луганська, Золоте і Петрівське.

Угода набула чинності 22 вересня. Вона повинна бути виконана протягом 13 днів за умови, що 7 днів в цих районах буде дотримуватися режим тиші.

В МЗС cтаном на 3 жовтня заявили про зрив розведення сил і засобів з боку бойовиків, при цьому умови для розведення сил загалом виконано у районах Золотого й Петрівського.

7 жовтня відбулося розведення сил в районі Петрівського. 1 жовтня біля Золотого відбулося розведення військ.

посмотреть на Главком