Київ заявив про відмову ПАРЄ міняти регламент для РФ

Київ заявив про відмову ПАРЄ міняти регламент для РФ

Корреспондент.net (Українська версія)

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи відмовилося змінювати регламент асамблеї на вимогу росіян, повідомив глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв у Facebook.

Раніше Росія, чия делегація усунена від участі в ПАРЄ, зажадала змінити процедуру підтвердження повноваження національних делегацій. Зокрема, вони хотіли, щоб рішення про усунення делегації приймали не 20 осіб, а третина всіх присутніх або 20 відсотків від загальної кількості членів Асамблеї.

Крім того, Росія вимагала замість моніторингу країн проводити "моніторинг кейсів", тобто випадків, а також приймати резолюції, тільки якщо в залі ПАРЄ будуть присутні не менше половини делегатів.


"Протести української делегації напередодні Бюро ПАРЄ спрацювали. Зараз Бюро відмовилося від ідеї просування нелегітимної і швидкої процедури зміни регламенту Асамблеї на догоду РФ", - написав він.

При цьому Ар'єв додав, що це рішення ще не є остаточним - російську пропозицію винесуть на дебати в політичні групи ПАРЄ.

"І залежно від результатів, питання буде винесено на Бюро ПАРЄ в п'ятницю. Але при таких обставинах запланований проросійськими лобістами бліц-криг стає майже неможливим. Тому вони починають говорити про політичний мораторій на заперечення повноважень делегаціям (читай РФ), який має чисто декларативний характер і проти якого треба боротися в діалозі під час сесії", - додав він.

Раніше в ПАРЄ заявили, що Київ повинен вести діалог з ЛДНР.

Також повідомлялося, що Україна готова бойкотувати роботу ПАРЄ, якщо Європа визнає кримські вибори в Держдуму Росії.

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)