Союз журналістів РФ вимагає від ФСБ пояснень щодо арешту Сущенка

Союз журналістів РФ вимагає від ФСБ пояснень щодо арешту Сущенка

Главком

Голова Союзу журналістів Росії (СЖР) Всеволод Богданов надіслав листа до директора Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортникова з проханням надати детальні роз’яснення щодо арешту в Москві українського журналіста Романа Сущенка. Про це повідомила у своєму листі до Національної спілки журналістів України (НСЖУ) секретар СЖР Надія Ажгіхіна, повідомляє «Детектор медіа».

«Повідомляю, що одразу після Вашого звернення від імені НСЖУ, а також звернень представників ОБСЄ, МФЖ і інших міжнародних організацій у зв’язку з арештом кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка, СЖР провів екстрену робочу нараду, на якій було прийнято рішення звернутися до керівництва ФСБ за роз’ясненнями», - йдеться у листі Ажгіхіної до першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка.

Як наголошує секретар СЖР, у організації «надзвичайно стурбовані тим, що трапилося» і продовжують стежити за ситуацією.

Томіленко підтверджує, що одразу як стало відомо про затримання українського журналіста у Москві, Спілка звернулася з проханням проявити солідарність до СЖР, Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, і до Представника ОБСЄ з питань свободи слова Дуні Міятович.

«Абсурдність звинувачення Романа Сущенка у шпигунстві абсолютно очевидна, - зазначає Томіленко. – Але важливо, щоб про цю очевидність йшлося не лише у вітчизняних заявах, а й у зверненнях різноманітних міжнародних структур».

Національне інформаційне агентство «Укрінформ» вважає затримання Сущенка, який працює в агентстві з 2002 року та кореспондентом у Франції з 2010-го, спланованою провокацією.

«Укрінформ» і дружина журналіста уклали з російським адвокатом Марком Фейгіним угоду про захист Сущенка.

МЗС України вимагає від Росії негайного звільнення українського журналіста.

Прес-секретар Путіна назвав затримання українського журналіста в Москві «звичайною роботою спецслужб».

посмотреть на Главком