Опозиційна партія здобула перемогу на парламентських виборах у Литві

Facebook
ВКонтакте
share_fav

У Литві підрахували голоси з 98 відсотків дільниць. За партійними списками на виборах до сейму перемогу здобуває опозиційний "Союз селян та зелених"

За даними з 98 відсотків виборчих дільниць станом на ранок понеділка, 10 жовтня, на парламентських виборах у Литві за пропорційною системою перемагає опозиційний "Союз селян та зелених", повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Центральної виборчої комісії Литви.

"Союз селян та зелених" отримує 21,7 відсотка голосів виборців та 20 з 70 місць у сеймі. Явка склала 49,9 відсотка.

Консервативний "Союз Вітчизни" отримує 19 місць із 21,5 відсотка голосів. На третьому місці - правляча Соціал-демократична партія із 14,45 відсотка голосів та 13 потенційними мандатами у сеймі. "Ліберальний рух" отримує вісім місць, "Виборча акція поляків Литви" та "Порядок і справедливість" - по п'ять мандатів. Трудова партія, чинний член коаліції із соціал-демократами та "Порядком і справедливістю", не подолала п'ятивідсотковий бар'єр.

"Це було протестне голосування проти правлячої лівої коаліції", - пояснив голова Інституту міжнародних відносин та політичних наук у Вільнюсі Рамунас Вілпісаускас. За його словами, через нове трудове законодавство стало простіше звільняти людей. Корупція, масова еміграція на Захід та низькі зарплати також відвернули виборців від правлячих політсил.

За два тижні відбудеться другий етап виборів, на якому визначиться доля 71 мандата у мажоритарних округах.

посмотреть на ДеПо