Екс-міністр МВС звинуватив єпископа Драбинка у викраденні черниць

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко звинуватив єпископа УПЦ МП Олександра (Драбинка) в причетності до викрадення черниць в 2013 році і опублікував його покаянну розписку.

Нагадаємо, в червні 2013 року ім'я архієпископа Олександра виявилося пов'язаним в численних публікаціях ЗМІ, а також в блогосфері, з кримінальною історією викрадення двох черниць: настоятельки і однієї з насельниць київського Свято-Покровського монастиря. До порушеної кримінальної справи архієпископ Олександр був притягнутий як свідок.

За словами Захарченка, Драбинко усвідомлював причетність до злочину і глибину своєї провини в справі про викрадення черниць.

"Побоюючись, що може бути заарештований і посаджений в камеру зі своїми спільниками, він і написав покаянну розписку. Заарештований він не був тільки через найглибшу повагу Януковича до Блаженнішого Володимира (предстоятель УПЦ - ред.), який був тоді надзвичайно слабкий. Крім того, розуміючи складність ситуації, Янукович не хотів кидати тінь на Українську Православну Церкву, акцентуючи увагу на злочині Драбинка", - написав Захарченко.

Він також опублікував текст листа.

"Вельмишановний Віталію Юрійовичу!

На сьогоднішній день, перебуваючи в непростій і критичній в моєму і особистому, й суспільно-церковному житті ситуації усвідомлюю глибину моєї провини в її повному обсязі, в події каюсь перед Богом як християнин і перед державою і суспільством як громадянин.

Особисто Вам обіцяю перед хрестом і Євангелієм бути вдячним за Вашу увагу і участь в моїй долі, а також допомагати Вам за першим Вашим закликом і дорученням.

З повагою,

Олександр Драбинко

18.06.2013. "

Раніше Захарченко написав книгу "Кривавий Майдан - злочин століття". В ході презентації він заявив, що прагнув у книзі розібратися в причинах "державного перевороту" в Україні.

Крім того, екс-міністр заявив, що Янукович не наказував стріляти у майданівців.

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)