Лілія Гриневич закликала школи приєднатися до проекту мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp

Лілія Гриневич закликала школи приєднатися до проекту мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp

Освiтнiй портал "Академiя"

“У нас дуже амбітна мета - охопити мовними таборами, в яких викладатимуть носії англійської мови, 100 тисяч дітей. Успішність нашого задуму також залежитиме від кількості іноземних волонтерів, що подадуть свої заявки та приїдуть до нашої країни,” - про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції сьогодні, 7 жовтня 2016 року.

Міністр закликала всі навчальні заклади України скористатися можливістю зробити такий літній табір, отримати можливість провести його з волонтерами з інших країн, навчити своїх вчителів новим компетентнісно-орієнтованим практикам.

Реєстрація іноземних волонтерів та шкіл для участі у проекті розпочинається 10 жовтня 2016 року на сайті gocamps.com.ua. Кожна школа має виконати творче завдання, яке оцінюватиметься ініціативою GoGlobal, Міністерством освіти і науки України, Британською радою та Посольством США в Україні.

Прийом заявок триватиме до 1 грудня 2016 року. За результатами оцінок формуватиметься рейтинг шкіл, для яких вже з грудня починатиметься відбір волонтерів.

За допомогою спеціально розробленої програми волонтери розвиватимуть у школярів цінності, компетенції та навички, яких вимагає сучасний світ. Ідея проведення належить GoGlobal – ініціативі громадської організації Global Office.

“У нас дуже багато ініціатив в країні відбувається за рахунок грошей грантів. Це реальність, в якій ми живем. Ми вирішили трішки змінити наш фокус і вважаємо, що цей проект має стати національним. Для цього ми починатимемо рухатися у напрямку повної відмови від іноземного фінансування - ми хочемо, щоб всі фінанси для цієї ініціативи надходили з українського бізнесу і закликаємо долучатися до підтримки цієї ініціативи”, - зазначив співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм.

Також він зазначив, що, як свідчить досвід минулого року, спілкування з іноземцями сильно впливає на сприйняття світу дітьми. Вони отримують можливість розширити рамки свого сприйняття, побачити більше, ніж до цього, особливо це стосується дітей, що проживають у віддалених місцевостях та окупованих територіях.

“80% волонтерів в минулому році завітали в маленькі міста і села України, і лише 20% потрапили у великі міста і села України. У більшості міст це був перший іноземець, що взагалі завітав туди”, - наголосила директор ГО Global Office Оксана Нечипоренко.

Нагадаємо, що улітку 2016 року було реалізовано перший англомовний табір GoCamp, учасниками якого стали 127 волонтерів із 40 країн світу та 9 000 дітей віком від 10 до 15 років. Задля посилення міжкультурного діалогу, всі волонтери проживали в приймаючих українських сім’ях.

Інформує МОН України

посмотреть на Освiтнiй портал "Академiя"