У департаменті праці та соцзахисту Житомирської ОДА розповіли, чи можуть студенти отримати житлову субсидію

поделиться
поделиться
favourite

У департаменті праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації розповіли, чи можуть студенти розраховувати на призначення житлової субсидії.

«На телефонну «гарячу лінію» департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (24-14-08) телефонують студенти з питань призначення їм житлової субсидії, зокрема, щодо обчислення сукупного доходу. З огляду на актуальність зазначених питань відповіді на запитання надає начальник відділу державних соціальних допомог Людмила Василівська», – йдеться у повідомленні на сайті департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА.

Як нараховується дохід студента-сироти, який проживає сам і не отримує стипендію?

Оскільки згідно з п. 12 Положення місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб включається лише для студентів, які, маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі, у наведеному випадку враховується фактичний середньомісячний дохід студента – сироти.

Як розраховується дохід домогосподарства, яке складається з двох студентів (подружжя) денної форми навчання, які не отримують стипендію?

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожен місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді (п.12 Положення). У наведеному випадку, враховуючи те, що студенти, маючи батьків, проживають окремо від них, у розрахунок субсидії за кожний місяць періоду, за який обчислюється сукупний дохід, включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Якщо повнолітній студент денної форми навчання зареєстрований разом з батьками, не має доходів, який дохід йому враховувати?

Студентам денної форми навчання, які проживають разом з батьками або іншими членами родини, враховується їх фактичний середньомісячний дохід, а у разі відсутності доходів – дохід у розмірі «0».

Чи доводити до прожиткового мінімуму дохід студентів денної форми навчання, які проживають у гуртожитку і не отримують стипендії?

Якщо середньомісячний дохід таких студентів протягом періоду за який визначається сукупний дохід, менше від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожен місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Чи потрібно доповнювати до прожиткового мінімуму дохід неповнолітньої особи, яка є студентом денної форми навчання, проживає в гуртожитку і не отримує стипендію?

Ні, оскільки така особа є непрацездатною.

Чим мотивується включення до доходу одного прожиткового мінімуму студенту, який навчається на контрактній основі, зареєстрований з батьками, але проживає в орендованій квартирі в місті, де він навчається, при зверненні батьків за призначенням субсидії?

Якщо такий студент включається до складу домогосподарства за місцем його реєстрації під час призначення субсидії батькам, його дохід не доводиться до розміру прожиткового мінімуму. Студенту буде враховано дохід на рівні прожиткового мінімуму у разі, якщо він звернеться за призначенням субсидії на орендоване ним житло.

Як повідомляв Житомир.info, студенти Житомирського державного університету ім. Івана Франка за кошти місцевого бюджету просять владу створити студентську поліклініку.

Житомир.info

посмотреть на Житомир.info