Москва назвала версії вбивства лідера Оплоту

Москва назвала версії вбивства лідера Оплоту

Корреспондент.net (Українська версія)

Слідчий комітет Росії назвав основні версії вбивства лідера організації Оплот Євгена Жиліна, якого застрелили ввечері 19 вересня в Підмосков'ї. Про це повідомляється на сайті обласного управління СК РФ.

"Слідством відпрацьовується низка версій скоєного злочину. Пріоритетною є комерційна діяльність, а також не відкидаються особисті неприязні стосунки", - сказали у відомстві.

Зі свідчень соратника Жиліна Андрія Козирєва, постраждалого в результаті стрілянини в ресторані Вітерець в підмосковному селищі Горки-2, випливає, що зустріч в закладі була призначена з метою вирішення питань бізнесу, розповіли російські слідчі. Ця інформація перевіряється.

Лідер Харківської організації Оплот 40-річний Євген Жилін був убитий в перестрілці в підмосковному ресторані ввечері 19 вересня.

За фактом події порушили кримінальну справу за статтями "замах на вбивство двох осіб", "вбивство" і "незаконний обіг зброї".

Слідство встановило, що стрілок чекав Жиліна і Козирєва за сусіднім столом близько 20 хвилин.

"Зловмисник був ретельно загримований: були накладні вуса, спортивні окуляри з антивідблисковими жовтими скельцями, на голові глибоко посаджена панама, за плечима рюкзак", - зазначають в СК.

Євген Жилін був лідером організації Оплот, визнаної в Україні терористичною. Члени Оплоту причетні до проведення та охорони безлічі акцій проросійського характеру, які проводилися на території України.

Жилін був противником Євромайдану і закликав Віктора Януковича до жорсткого придушення протестів. У ЗМІ повідомлялося, що він причетний до акцій з блокування учасників Автомайдану в Києві.

У Харкові Жилін брав участь в сутичках з учасниками місцевого Євромайдану, члени Оплоту силовими методами розганяли місцевих активістів.

Крім того, члени Оплоту причетні до неодноразових захоплень будівлі Харківської ОДА навесні 2014 року. Оплотівці також брали участь в штурмах і захопленні мерії Донецька і Донецької ОДА.

Наприкінці березня 2015 року прокуратура Харківської області розпочала кримінальне провадження за фактом пособництва в привласненні коштів територіальної громади через фіктивні фірми Жиліна.

СБУ в області проводило розслідування за фактом фінансування тероризму Жиліним. Лідер Оплоту також оголошений в розшук і заочно заарештований в Україні.

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)