В Івано-Франківську триває конкурс на кращий проект пам'ятника Опанасу Заливасі

News.if.ua

Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради оголосив конкурс на кращий проект пам'ятника Опанасу Заливасі, переможець якого отримає право на розроблення проектної документації та її реалізацію.

Запрошуємо до участі митців та архітекторів - професіоналів та аматорів – проявити в запропонованому конкурсі своє креативне бачення. Пропонуємо також і меценатам підтримати реалізацію цікавого і непересічного для нашого міста задуму.

На даний момент отримано роботи двох учасників.

Дата завершення прийому робіт поки не конкретизована, але визначено що проекти прийматимуться ще близько місяця, після чого всі вони будуть винесені на публічне обговорення.

Опанас Заливаха (26.11.1925 – 24.04.2007) - відомий український художник, шістдесятник-десидент, в'язень радянських концтаборів, лауреат Шевченківської премії. Працював у галузі станкового живопису та графіки. У 80-х роках створив дизайнерські проекти інтер'єрного оформлення (кафе “Медівня”, ресторан “Білий камінь”, кафе “Молочне” м. Івано-Франківськ). У 1987р. став одним з ініціаторів створення Української асоціації незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ). Починаючи з 88 року влаштовував персональні виставки в Івано-Франківську, Львові, Києві, Торонто, Лондоні, Нью-Йорку. В 1989р. став лауреатом премії ім. В. Стуса, 1995р. - Національної премії ім. Т. Шевченка.

За матеріалами Департаменту архітектури та містобудування

посмотреть на News.if.ua