"Із таким бюджетом не варто виходити у наступний рік" - нардеп

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Проект бюджету на 2017 рік не вирішує системних проблем країни і має бути змінений.

Про це в кулуарах сказав народний депутат Віктор Пинзеник.

"Системних рішень немає. Я б не хотів, щоб бюджет був прийнятий у поданій редакції. Країна потребує набагато радикальніших рішень, які би позбавляли від десятилітніх проблем. Із таким бюджетом не варто виходити у наступний рік", - вважає Пинзеник.

Він назвав три головні проблеми проекту бюджету на 2017 рік.

"Перша - зростання передбачається на рівні 17-18%. Мова йде про загальний фонд держбюджету. А економіка зростає на 3%. Інфляція - 8%. Доходи не можуть зрости на 18%. Ця цифра завищена на кілька десятків мільярдів. Навіть не беру до уваги, що частина доходів врахована на неприйнятих законодавчих нормах. Це близько 25 млрд грн. Друга обставина - дефіцит бюджету є значно більшим, ніж декларує уряд. За моїми оцінками 4%, а не 3%. Це без урахування спірних видатків, які можуть не пройти у парламенті. Третя проблема - нарощування боргів. Їх передбачають збільшити на суму близько 350 млрд грн", - зазначив політик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман розповів, як і коли "підправлять" бюджет

Як відомо, 15 вересня уряд затвердив проект закону про держбюджет України на 2017 рік. Того ж дня документ внесли до парламенту. Однак текст проекту на сайті Верховної Ради з'явився лише 19 вересня.

Документі передбачає доходи 706,3 млрд грн та видатки - 775,3 млрд грн.

Комітет Верховної Ради з питань бюджету розгляне питання представлення у парламенті проекту держбюджету на засіданні у вівторок, 20 вересня.

посмотреть на Gazeta.ua