Армія Асада оголосила про завершення перемир'я в Сирії

Армія Асада оголосила про завершення перемир'я в Сирії

Корреспондент.net (Українська версія)

Сирійська армія заявила про завершення режиму припинення вогню в країні, про який тиждень тому домовились США та Росія. Як йдеться у заяві, поширеній у понеділок, 19 вересня, сирійським державним інформагентством SANA, перемир'я "мало б стати реальним шансом для припинення кровопролиття, проте озброєні терористичні групи проігнорували цю угоду".

У своїй заяві сирійська армія звинувачує загони повстанців у понад 300 випадках порушення режиму тиші по всій території країни та у їхній неспроможності "виконати бодай один пункт" угоди. При цьому в заяві армії зазначається, що її солдати "проявили найвищий ступінь стриманості, коли стикались з порушеннями з боку терористичних груп". "Збройні сили підтверджують свої наміри і рішучість продовжувати битися з тероризмом, щоб відновити безпеку та стабільність у Сирії", - наголошується у заяві, інформує AFP.

Керрі говорив про "хитке" перемир’я, яке тримається

Лише за годину до оприлюднення заяви сирійської армії державний секретар США Джон Керрі заявив, що "хитке" перемир'я у Сирії продовжує діяти, попри постійні його порушення та недостатній обсяг доставок гуманітарних вантажів до районів, які перебувають у блокаді.

Нагадаємо, на момент набуття чинності домовленостей щодо перемир'я у Сирії рівно тиждень тому, в понеділок, 12 вересня, в країні значно знизився рівень насильства. Проте продовження перемир'я опинилось під загрозою після того, як 17 вересня авіація коаліції завдала ударів по позиціях сирійської армії, внаслідок чого загинуло, за різними даними, від 62 до 90 солдатів армії Асада. У неділю, 18 вересня, вперше з початку перемир'я було завдано авіаударів по районах міста Алеппо, які контролюються повстанцями. Того ж дня міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро заявив, що за порушення умов перемир'я у Сирії несуть відповідальність насамперед урядові сили.

Джерело: Українська служба DW

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)