Саміт ООН схвалив декларацію щодо захисту біженців

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Учасники саміту Організації Об'єднаних Націй схвалили в понеділок, 19 вересня, декларацію про захист біженців, повідомляє Центр новин ООН.

Держави-члени ООН пообіцяли забезпечити захист прав усіх біженців і мігрантів, незалежно від їхнього статусу. У першочерговому порядку вони мають намір домагатися поліпшення умов в країнах походження біженців та мігрантів для того, щоб людям не довелося залишати свої країни. Здійснення положень документа дозволить поліпшити ситуацію при прийомі біженців і мігрантів на кордоні та в приймаючих країнах.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зазначив, що належне виконання декларації дозволить забезпечити захист всіх без винятку біженців і мігрантів.

"Коли ми втілимо прийняту декларацію в реальність, то більше дітей зможуть відвідувати школу, більше працездатних людей зможуть без побоювання займатися пошуком роботи за кордоном, не вдаючись до послуг контрабандистів", - заявив генсек ООН.

Після прибуття в нову країну біженці та мігранти зможуть брати участь в програмах з інтеграції. Йдеться про навчання мови і забезпечення доступу до освіти. Всі діти повинні піти в школу в перші ж місяці після прибуття. У документі йдеться про гранти на навчання, про робочі місця.

"Ми повинні по-іншому говорити про біженців і мігрантів. І ми повинні говорити з ними. Наші слова і діалог багато значать. Ось чому сьогодні ООН запускає кампанію "Разом - повагу, безпеку і забезпечення гідності для всіх". Діючи разом, ми зможемо протистояти ксенофобії, і перетворити страх на надію", - сказав Пан Гі Мун, закликавши світових лідерів приєднатися до кампанії.

У самій декларації держави-члени ООН рішуче засудили акти і прояви расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості щодо біженців і мігрантів.

Тривалі конфлікти, порушення прав людини, економічні потрясіння, зміна клімату та стихійні лиха змушують все більшу кількість людей залишати свої будинки.

Кількість жителів Німеччини іноземного походження досягла рекорду

У 2015 році кількість мігрантів перевищила 244 млн осіб. Приблизно 65 мільйонів людей є вимушеними переселенцями: це більш як 21 мільйон біженців, 3 мільйони осіб, які шукають притулку, та понад 40 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)