У БПП назвали три причини рішення ЄС щодо безвізового режиму для України та Грузії

Український Тиждень

Нардеп від БПП Ірина Геращенко назвала три причини того, що Єврокомісія подасть окремо ініціативи про безвізовий режим для України та Грузії. Про це повідомила нардеп та представник України у Тристоронній контактній групі у Мінську Ірина Геращенко.

«Правда полягає в тому, що ми дійсно боролися за те, щоб ЄК подала законодавчу ініціативу в Раду ЄС і Європарламент щодо безвізового режиму з Украіною і Грузією спільно. Що стало на заваді? Перше. Референдум в Нідерландах. Нідерланди зараз головують в ЄС і це була іх позиція - законодавча ініціатива по Украіні після референдуму. Друге. Так і не запрацювало Нацагенство з питань запобігання корупції (НАЗК), хоч там є кворум, на канаті туди ніхто нікого не тяг, люди самі подали документи на конкурс , пройшли його, а потім просто відмовилися працювати», – написала вона.

Також Геращенко вважає ситуацію, яка сталася з НАЗК – наслідком безвідповідальності.

«Як на мене, це безвідповідально! Бо реально на багато часу затягли старт роботи НАЗК. І в мене немає пояснення логіки дій тих, хто то хоче- то не хоче працювати у НАЗК. Але чомусь здається , що аби я, наприклад, таке відчебучила, то журналісти вже б розірвали, в фб розп'яли і прокляли. Але «борцям з корупцією» можна все . Ніхто нічого не запитає...», – додала Геращенко. Слід зазначити, що її екс-колега по фракції Віктор Чумак раніше ухвалив рішення не переходити на роботу до НАЗК з посади нардепа Верховної Ради.

За словами Геращенко, іншою причиною затримки рішення щодо безвізового режиму стала ситуація з відтермінуванням електронного декларування.
«Третє. Повернення електронного декларування. Це пряма штанга і провина ВР. Тут немає про що і дискутувати. Це наша провина . І тут маємо терміново виправити ситуацію», – зазначила нардеп.

Водночас вона вважає, що Україна досі має шанс змінити ситуацію.

«Четверте. В нас ще є шанс, що в Європейському парламенті законодавчі ініціативи по Украіні і Грузіі розглядатимуть разом. І ми – поки хтось радісно потирає руки і кричить «зрада» – працюємо. І з голандськими колегами, і з європейськими партнерами. І Да, ця важка робота не набирає лайків в фб, на відміну від постів про «зраду», але мені здається, що вона важливіша для країни. Тому нам своє робити. Безвізовий режим БУДЕ. Цього року!», – завершила Геращенко.

Зауважимо, що колега Геращенко по фракції нардеп Сергій Лещенко вважає головною причиною відтермінування саме закон про електронні декларації.

«Ось ціна афери з електронними деклараціями, реалізованої, на жаль, деякими депутатами від БПП. Україну відокремили від Грузії в процесі прийняття рішення про безвізовий режим. Шанси, що Україні скасують візи до середини літа 2016 року, впали у рази. Я пам'ятаю, як недавно президент Порошенко в присутності всієї фракції знищував мене і Мустафу Найєма за те, що ми розкрили змову навколо «недовідставки» Яценюка. Тепер хотів би, щоб президент дав таку ж різку оцінку тим членам БПП, зусиллями яких країну позбавляють безвізового режиму. Ну а мовчання президента на адресу зрадників буде красномовніше багатьох слів», – написав він на сторінці у мережі Facebook.

Як повідомлялося, Єврокомісія ухвалила остаточне рішення про окремий розгляд питань безвізового режиму для Грузії та України, що означає відтермінування розгляду для Києва.

Нагадаємо, 16 лютого депутати з голосу та без наявного тексту ухвалили закон, який змінює принципи електронного декларування.

посмотреть на Український Тиждень