Російські ЗМІ вдруге за рік поширили фейк про вимоги України до Монголії через хана Батия

Російські ЗМІ вдруге за рік поширили фейк про вимоги України до Монголії через хана Батия

Український Тиждень

Низка видань, фінансованих та контрольованих Кремлем, поширили новину про те, що Верховна Рада нібито звернулася до парламенту Монголії з вимогою компенсувати знищення Києва військами хана Батия у 1240 році та здійснений геноцид народу України. Новину опублікували, зокрема, РИА Новости,Вести.ру, Ридус, «Русская весна», «Утро.ру», Regnum та інші. Наразі новину вже видалено на низці цих видань.

Повідомляється, що раніше у травні 2015 року російські ЗМІ вже публікували аналогічну новину, яка є безпідставною. Зокрема, на телеканалі "Звезда" інформацію тоді назвали "жартом".

Приводом до нових публікацій стало інтерв'ю прес-аташе посольства Монголії в Росії Намсрая Лхагвасурена в ефірі «Вести.ФМ» 29 лютого, яке опубліковано під заголовком «Україна вимагає від Монголії грошей за геноцид у часи хана Батия». В інтерв'ю Лхагвасурен нібито підтвердив факт звернення українського парламенту до монгольського у травні 2015 року. У свою чергу, дипломат заявив виданню «Дождь», яке побачило фейк, що під час ефіру тільки переказав зміст «інтернет-сенсації», а в посольстві нічого не знають про існування такого листа.

Читайте також: Російські ЗМІ як дзеркало агресії

В ефірі «Вести.ФМ» ведучий Пьотр Фьодоров попросив дипломата розповісти «ту історію», яку, за його власними словами, «сприйняв за анекдот», і яка «насправді не анекдот».

«І про це на російських сайтах, монгольських сайтах всі написали», - зазначив дипломат. Він також переповів зміст іншої новини про те, як глава Хуралу Зандаахуугійн Енхболд відповів на питання журналістів про існування такого листа.

Читайте також: Свіжий фейк від бойовиків. Бійців АТО викрили у використанні зброї з гри Battlefield-3

«І потім кореспондент наш запитав у нашого голови Великого державного хуралу: лист був насправді? І наш голова Великого державного хуралу відповів, що, взагалі, в історії Середніх віків була Київська Русь, української держави тоді не було. І якщо Верховна рада напише все імена українських громадян, які потрапили під геноцид, їхні сім'ї, ми будемо готові платити», – сказав в ефірі дипломат.

З цих слів ведучий програми зробив висновок, що лист від Ради дійсно існує: «Я думав, що це жарт. Я в Інтернеті писав: не може бути. А виявилося – правда », – підсумував Фьодоров.

Представник Посольства Монголії пізніше у коментарі визнав, що нічого не знає про існування листа. «Ніхто не бачив цього листа... Я прочитав, те й говорив там», – заявив дипломат, та додав, що давав інтерв'ю не як представник посольства, а як приватна особа.

посмотреть на Український Тиждень