В Україні почалася кампанія декларування доходів: ГПУ пояснює правила

Facebook
ВКонтакте
share_fav

В Україні почалася кампанія декларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру за минулий рік

Відповідна декларація подається у порядку, встановленому статтею 12 Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", яка є чинною до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури.

Декларанту необхідно зазначати місце реєстрації разом з місцем фактичного проживання (якщо ці адреси не збігаються), а також квартири, будинки, у яких проживає суб'єкт декларування за правом користування (у родичів, знайомих, друзів тощо).

З метою одержання точних відомостей щодо суми отриманих доходів за минулий рік доцільно особисто звернутись із відповідною заявою щодо отримання довідки за формою 1ДФ до державної податкової інспекції за місцем реєстрації (час отримання такої довідки – 2 тижні), а у разі отримання декларантом пенсії - до відділення Пенсійного фонду України за місцем реєстрації.

Крім того, рекомендується отримати довідки з банку для підтвердження здійснених платежів та отриманих доходів по депозитних/ кредитних банківських договорах. При цьому слід окремо зазначати тіло кредиту (депозиту) та нараховані проценти.Проценти, нараховані декларанту (вкладнику) на суми коштів, внесені ним на депозитні рахунки банків, а також проценти, нараховані недержавними пенсійними фондами на іменні пенсійні рахунки за умовами договорів додаткового пенсійного забезпечення (за рахунок інвестиційних прибутків, одержаних недержавними пенсійними фондами як результат управління фінансовими ресурсами вкладників), враховуються на підставі виписки банку чи відповідної небанківської фінансової установи.

У ГПУ звернули увагу на потребу зазначити у декларації наявність у декларанта корпоративних прав та прав власності на підприємства, компанії, фірми тощо, які можна перевірити за допомогою Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на сайті Міністерства юстиції (доступ вільний).

Відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно можна отримати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на сайті Міністерства юстиції України (доступ вільний).

Уточнення щодо достовірності відомостей про транспортні засоби рекомендується зробити в органах, де вони зареєстровані з врахуванням попередньої та теперішньої реєстрації, або шляхом отримання витягу з Єдиного державного реєстру МВС (доступ вільний).

Зазначається, що суб'єкти декларування, які не подали декларацію або подали завідомо недостовірні відомості в декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, підлягають притягненню до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону.

Нагадаємо, що Верховна Рада України планує внести зміни до ухваленого 16 лютого цьогоріч закону про електронне декларування на наступному пленарному тижні, який розпочнеться 15 березня.

посмотреть на ДеПо