Полтавка зніматиме серіал про декомунізацію за участі британців та поляків

Полтавка зніматиме серіал про декомунізацію за участі британців та поляків

ДеПо

Учасниця Magnum Opus Анна Ютченко представлятиме Полтаву на Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion у Львові

У Львові Анна Ютченко вчитиметься і працюватиме з професійними українськими та іноземними режисерами-документалістами, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Magnum Opus.

У грудні минулого року Школа журналістики Українського католицького університету оголосила набір на навчальну програму з документалістики - Відеоакадемію документального серіалу DOCemotion. За умовами програми, учасники навчатимуться мистецтва документалістики у фахівців із України, Британії, Польщі та Данії, а потім вирушать знімати документальний серіал "Декомунізація.UA".

29 лютого організатори проекту оголосили список відібраних учасників Серед 25 молодих операторів - полтавка Анна Ютченко, яка представляє незалежне мистецьке об'єднання Magnum Opus. Дівчина - учасник полтавських відеопроектів з популяризації літератури - сценарист у "Встол" та оператор в "Люди читають".

Програмою планувалося навчати студентів 4-5 курсів будь-яких спеціальностей та молодих документалістів/відеографів. Проте Анна Ютченко пройшла, хоча є студенткою лише 3 курсу ПНПУ. Вона - єдина, хто представить Полтавщину на даній програмі.

У квітні полтавка вчитиметься у Сергія Буковського (режисер стрічок "Назви своє ім'я", "Живі"), Ярослава Пілунського (оператор ігрових фільмів "Ґудзик", "Брати. Остання сповідь"), польського оператора і режисера Дороти Новаковської (Польща), британця Ніла Кемерона та інших фахових документалістів.

А вже у травні Анна Ютченко потрапить в одну з 5 команд, кожна з яких на визначеній локації зніматиме 10-12 хвилинну серію пенталогії "Декомунізація.UA".В результаті проекту з'явиться 5-серійний документальний фільм про декомунізацію, яка у Полтаві, за словами історика Володимира В'ятровича, проходить чи не найгірше.

посмотреть на ДеПо