Субсидії можна оформити на орендовану квартиру

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Близько 4,3 млн родин оформили субсидії на комунальні послуги. Це майже в шість разів більше, ніж 2014 року.

З 1 квітня подорожчав газ. З 1 ­травня до 30 вересня він коштує 7,19 грн/куб. м. З 1 жовтня по 30 квітня за ­обсяги до 200 ку­­бометрів на місяць платять 3,60 грн/куб. м. Хто використає більше має розрахуватися за вдвічі вищим тарифом.

Люди масово оформляють субсидії. Поштою кожній родині надіслали бланки заяви й декларації про доходи. Їх треба заповнити й передати до управління ­соцзахисту.

Уряд зняв багато обмежень. Субсидію можуть надати, якщо людина не працює й не зареєстрована як безробітна, коли має два автомобілі чи здає в оренду приміщення. Також якщо сім'я витратила на навчання чи лікування понад 10 прожиткових мінімумів. Єдине обмеження покупка на суму понад 50 тис. грн.

Субсидію призначають одразу на рік. Автоматично продовжують на наступний, якщо матеріальний стан родини не змінився. Компенсацію за комунальні дозволили оформляти тим, хто винаймає житло.

 Тарифи треба було підвищувати. Держава не повинна компенсувати їх усім багатим і бідним. Також висока ціна вчить заощаджувати, говорить координатор "Експертної платформи з енергоефективності" 49-річний Ігор Черкашин. Отримання субсидій значно спростили. Але ставлять великі норми споживання газу. Люди змушені випалювати його. Відчиняють вікна серед зими.

На субсидії виділяють 24,5 мільярда гривень. На енергоефективність 400 мільйонів надав Євросоюз. Субсидії не стимулюють економити. Треба переходити на адресну допомогу давати певну суму на руки. Тоді люди самі вирішуватимуть, віддати їх за комунальні чи зробити утеплення, замінити котел.

посмотреть на Gazeta.ua