Закрили 50 банків

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Нацбанк проголосив 2015-й роком очищення банківської системи. Закрили півсотні фінустанов. Зокрема, "Дельта банк". У нього українці поклали на депозити майже 24 млрд грн.

Фонд гарантування вкладів виплатив вкладникам збанкрутілих фінустанов понад 43 млрд грн, станом на листопад.

 Для порятунку банку, що опинився на межі банкрутства, треба вкласти стільки ж грошей, як він утратив. Але у власників цих коштів немає. Тому банки закриватимуться й далі, каже 67-річний Сергій Яременко, екс-заступник голови Нацбанку. Банки отримують прибуток у реальному секторі економіки. А бізнес став нерентабельний, підприємці не можуть віддавати кредити. Тому й банкам ні з чого їх видавати. Третина банківської системи валиться. Та найгірше, що в банках-банкрутах пропали оборотні кошти підприємств. Близько 80 мільярдів гривень зникли з економіки.

 В Україні до кризи було 175 банків. 2015 року закрили 50. Цьогоріч можуть зникнути стільки ж. Вже є перелік установ, до яких Нацбанк придивлятиметься, говорить фінансовий експерт Олексій Лупоносов, 35 років. Очищення банківської системи не відбувається, хоч про це й заявляють. Казали, сформують списки людей, які довели банки до банкрутства. Мав би налічувати понад три тисячі осіб, яким мали заборонити працювати в цій сфері хоча б на п'ять років. Списки створили, потім десь діли. Люди, які трудилися у проблемних банках, обіймають посади в нових.

Близько 70% вкладників отримують свої кошти з депозитів. Але виплати затримують на півроку-рік, гроші знецінюються. Не повернуть кошти тим, хто мав справді великі вклади (держава через фонд гарантування вкладів компенсує не більш як 200 тис. грн. "ГПУ").

посмотреть на Gazeta.ua