Киянам нагадують про підняття цін на проїзд у метро

Facebook
ВКонтакте
share_fav

КП "Київський метрополітен" обмежило швидкість руху поїздів до 40 км/год через недофінансування. Про це заявив начальник підприємства Віктор Брагінський, повідомляє сайт метрополітену.

За його словами, метро опинилося у вкрай скрутному економічному становищі, тож наразі доводиться економити навіть на закупівлі запчастин та проведенні ремонтів.

"Через багаторічну невідповідність тарифу економічно обґрунтованому рівню та хронічну недокомпенсацію за пільгові перевезення минулий рік ми закінчили зі збитком більше півмільярда гривень. При таких показниках наразі дотримуватися відповідної безпеки перевезень для нас – надзадача", – сказав Брагінський.

За його словами, сьогодні без необхідних деталей простоюють 14 потягів, які могли перевозити киян.

Крім того, 27 ескалаторів на станціях "Арсенальна", "Хрещатик", "Університет", "Вокзальна", "Політехнічний інститут" та "Шулявська" відпрацювали понад 50 років.

Потребує ремонту колійне господарство, тунельні споруди та будівлі, а також значна частина електрообладнання та силових кабельних ліній метрополітену.

Як відомо, у грудні 2014 року метрополітен вилучив з експлуатації 82 пасажирські вагони.

За словами Брагінського, у 2015 році доведеться вивести ще 63, бо вони вичерпали свій максимальний термін експлуатації. Після цього на засіданні 25 грудня Київрада збільшила статутний фонд "Київського метрополітену" на 40 мільйонів.

Раніше повідомлялося ціна на проїзд у метро підвищиться до чотирьох гривень.

посмотреть на Український Тиждень