Гонтарева сама себе розкритикувала

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Національний банк України (НБУ) в 2014 році проводив неприйнятну монетарну політику. Таку думку висловила глава Нацбанку Валерія Гонтарева в ході наради з банкірами у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

"У минулому році центральний банк профінансував 40% зведених доходів державного бюджету. Така монетарна політика неприйнятна, навіть в умовах проведення військових дій. У 2015 році наша кредитно-грошова політика повинна бути більш зваженою", - заявила Гонтарєва.

Учасники зустрічі погодилися з необхідністю продовження валютних аукціонів з метою індикативного визначення валютного курсу, який служить маяком для бізнесу і населення, зазначено в повыдомленны Нацбанку.

Як повідомляє регулятор, 12 січня відбулося перше засідання Ради фінансової стабільності, до якої ввійшли представники НБУ, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, регуляторів ринків цінних паперів і фінансових послуг. На перше засідання Ради були запрошені представники Міжнародного валютного фонду.

"Впевнена, що разом ми повинні знайти оптимальну формулу взаємодії і визначити пріоритети монетарної політики ", - зазначила Гонтарєва.

Крім того, перший заступник глави НБУ Олександр Писарук поінформував керівників банків про законодавчі зміни: у сприянні капіталізації та реструктуризації банків, по створенню кредитного реєстру НБУ, а також щодо посилення захисту прав та інтересів кредиторів, відповідальності власників і менеджменту банків за спотворення статистичної звітності.

посмотреть на Gazeta.ua