У РФ порушили ще одну справу про "геноцид російськомовних" на Донбасі

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Російські слідчі порушили кримінальну справу за фактом нових епізодів геноциду російськомовних громадян на сході України. Про це повідомив офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, передає інформагентство РИА Новости.

"Головним слідчим управлінням СК Росії порушено кримінальну справу за фактами масових обстрілів у період з 01.12.2014 по 12.01.2015 з установок залпового вогню Град, Ураган, самохідних артилерійських установок Акація і Гвоздика, іншого важкого озброєння, в тому числі із застосуванням запалювальних боєприпасів, міст Донецьк, Горлівка, Докучаєвськ і Оленівка, а також інших населених пунктів ", - заявив Маркін.

За його словами, через обстріли було вбито більше 40 людей, більше 120 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, у містах Донбасу частково або повністю зруйновані житлові будинки, а також об'єкти соціальної інфраструктури та комунікації.

Нагадаємо, Головне слідче управління Слідчого комітету Росії у понеділок, 29 вересня, порушило кримінальну справу про геноцид російськомовного населення "на території Луганської та Донецької народних республік".

За словами офіційного представника СКР Володимира Маркіна, слідство встановило, що "вбивства російськомовних громадян здійснювалися із застосуванням систем залпового вогню Град та Ураган, авіаційних некерованих ракет, які мають касетну головну частину, тактичних ракет Точка-У, інших видів важкого наступального озброєння невибіркової дії".

У свою чергу, Генеральною прокуратурою України було розпочато кримінальне провадження щодо вчинення посадовими особи Слідчого комітету РФ злочинів, передбачених ст. 258-3 (сприяння терористичної організації), ст. 343 (втручання у діяльність працівника правоохоронного органу), ст. 344 (втручання у діяльність державного діяча) КК України. Справу проти російських слідчих порушено за сприяння ДНР і ЛНР в їхній діяльності.

Протестувальники під Радою назвали те, що відбувається у країні, "геноцидом".

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)