Криза в Україні може стати причиною дефолту - Moody's

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Посилення кризи в Україні загрожує дефолтом за зовнішніми та внутрішніми зобов'язаннями країни. Таку думку своїх експертів опублікувало рейтингове агентство Moody's.

Одним із головних внутрішніх ризиків для України є невизначеність надходжень зовнішнього фінансування на тлі дуже низького рівня валютних резервів країни.

"Поповнити валютні резерви можуть кошти МВФ, але наступний транш програми, обсягом 2,4 млрд доларів, може бути отриманий через місяць або більше, оскільки черговий перегляд програми ще не завершений. У той же час, уряду України в поточному році необхідно виплатити близько 10 млрд доларів в рамках обслуговування зовнішніх боргових зобов'язань", - йдеться в повідомленні.

Також у Moody's вважають, що існуючої програми кредитування МВФ, ЄС та інших кредиторів недостатньо, щоб покрити ці платежі. Тому український уряд буде змушений шукати додаткові джерела фінансування.

Істотної зовнішньої фінансової підтримки потребують банки і держкомпанія "Нафтогаз України". Не менш ризиковим для країни є значна частка в державному борзі зобов'язань в іноземній валюті та велика частка умовних зобов'язань, і, зокрема, національної газової компанії "Нафтогаз України".

"На цьому тлі, ризик дефолту за суверенними або квазісуверенними зобов'язаннями надзвичайно високий", - відзначає агентство.

Крім того, фінансовий стан України посилив різкий економічний спад і девальвацію гривні в 2014 році.

посмотреть на Український Тиждень