Найглибше озеро планети Байкал рекордно обміліло

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Влада Бурятії занепокоїлися катастрофічним обмілінням озера Байкал і навіть готові у зв'язку з цим оголосити режим надзвичайної ситуації (НС).

Рівень води в Байкалі порівняно з показником 2013 року знизився на 40 см. Такий маловодний період Байкалу відзначено вперше за 60 років.

Голова республіки Вячеслав Наговіцин доручив підлеглим вивчити дані екологів про негативні наслідки зниження рівня води в Байкалі і їх прогнози щодо подальших перспектив цього процесу. Голова республіки, слова якого наводить прес-служба уряду, зокрема, розпорядився перевірити інформацію про те, що в колодязях прибережних сіл зникла вода.

"Якраз оголошувати НС, оскільки води немає, якщо що-то спалахне, пожежну машину заправити буде ніде", - поскаржився глава республіки, зазначивши, що вже осушились і почали горіти торфовища, а іркутські енергетики ще хочуть знизити рівень води в Байкалі.

Раніше повідомлялося, що водопостачання з колодязів прибережних сіл і поверхневих вод Байкалу погіршився через обміління мілководних заток у зв'язку з виробленням, проводиться навесні і влітку минулого року ВАТ "Іркутськенерго", яка призвела до маловодью. Крім цього, ситуація, по всій видимості, вже відбилася на фауні Байкалу - рибалки, які займаються підлідним ловом в районі дельти Селенги, скаржаться на відсутність риби.

посмотреть на Gazeta.ua