У Генштабі розповіли про наступну хвилю мобілізації

Facebook
ВКонтакте
share_fav

У ході наступної мобілізації навантаження на регіони щодо призовників буде розподілятися рівномірно, заявив заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Володимир Талалай.

"Також буде дотриманий принцип рівномірного навантаження на регіони, щоб не було перекосів і соцзагострень в тому чи іншому регіоні або населеному пункті", - передає слова Талалая Інтерфакс-Україна.

За його словами, під час минулої мобілізації середнє навантаження на регіон становило 3,7%, зараз воно становитиме в середньому 2,5% (від 2 до 5% залежно від регіону).

Він повідомив, що мобілізаційні заходи в поточному році триватимуть 210 діб, а терміни точних хвиль мобілізації визначить Верховна Рада своїм законом. Дві основні цілі мобілізації - ротація військових і створення резерву. Мобілізувати будуть громадян, які за станом здоров'я можуть нести службу, мають військову спеціальність.

Талалай зазначив, що не будуть мобілізувати громадян, на утриманні яких є троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти та "заброньовані" підприємствами люди.

Говорячи про кількісні показники мобілізації, представник Генштабу повідомив, що потрібно призвати таку кількість людей, щоб була можливість здійснювати ротацію.

Нова хвиля мобілізації погіршить боєздатність армії - експерти


Крім того, він нагадав, що законодавством передбачено залучення на потреби оборони транспортних засобів та будівельної техніки. Залучення техніки буде здійснюється на безоплатній основі, проте у разі її знищення вартість буде компенсована.

Як повідомляв Кореспондент.net, нова хвиля мобілізації в Україні розпочнеться 20 січня 2015 року, в її ході планується призвати на службу близько 50 тисяч осіб - як військовослужбовців запасу, так і солдат-строковиків.

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)