Європарламент може підтримати розвиток оборонного потенціалу України, - проект резолюції

Facebook
ВКонтакте
share_fav

Європейський парламент може підтримати розвиток оборонного потенціалу України. Про це йдеться в проекті резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні, розробленій групою депутатів від Європейської народної партії (ЄНП).

Зокрема, в проекті резолюції євродепутати нагадують, що 16 липня 2014 р. Рада ЄС скасувала ембарго на постачання зброї в Україну і, таким чином, зараз немає яких-небудь перешкод, у тому числі і правових обмежень, для держав-членів забезпечувати оборонне озброєння України за запитом української влади.

У свою чергу ЄС повинен вивчити способи підтримки українського уряду зміцнення оборонного потенціалу країни та захисту її зовнішніх кордонів, на основі досвіду трансформації збройних сил колишнього Варшавського договору та державами-членами ЄС, особливо в рамках вже виконаних навчальних завдань збройних сил в інших частинах світу, наголошується в проекті.

Зазначимо, член ЄНП Яцек Саріуш-Вольський у своєму Twitter пояснив, що переговори остаточного тексту спільної резолюції почнуться сьогодні в рамках першої в новому році пленарного тижня Європарламенту, а голосування по ньому пройде у четвер, 15 січня.

Нагадаємо, на початку січня 2015 р. Литва передала озброєння української армії.

посмотреть на РБК-Украина (Українська версія)