На Закарпатті митники передали церкві конфісковані ікони

На Закарпатті митники передали церкві конфісковані ікони

Gazeta.ua

25 грудня закарпатські митники передали церкві на Хустщині старовинні ікони. П'ять старовинних ікон, які передали священику Степану Січу, визнані культурними цінностями і є не лише художніми творами живопису, а й духовним надбанням нашого народу.

"Ікони повинні служити громаді, задовольняти її культурні та духовні потреби. Передача саме сьогодні ікон церкві надзвичайно приємна і символічна, оскільки 25 грудня за Григоріанським календарем вірники святкують Різдво Христове", зазначив Вадим Симчера, начальник Закарпатської митниці ДФС.

Серед переданих культурних цінностей, які створені на рубежі ХІХ-ХХ століття: "Деісусний чин", "Чудо с. Георгія о Зміє з житієм", "Мць Дєкабрь", "Тихвенскиепрє бци" та "Воскресіння Христове. Зішестя у пекло". Всі вони зображені на дерев'яних дошках та виконані за досить складною художньою технікою.

Одна з названих ікон була затримана на митному посту "Тиса" у липні 2012 року під час митного контролю мікроавтобуса "Мерседес", під керуванням українця, що слідував з Франції в Україну.

посмотреть на Gazeta.ua