У Росії запрацював свій аналог міжбанківської системи SWIFT

У Росії запрацював свій аналог міжбанківської системи SWIFT

Корреспондент.net (Українська версія)

Центробанк РФ з грудня надав кредитним організаціям доступ до власного аналогу міжбанківської системи SWIFT для здійснення операцій всередині Росії, говориться в прес-релізі Банку Росії.

"Банк Росії з грудня 2014 року надав кредитним організаціям новий сервіс з передачі фінансових повідомлень в форматах SWIFT за внутрішньоросійськими операціями", - йдеться в повідомленні регуляторного органу.

Підключення банків відбувається після укладення відповідних договорів з Банком Росії. "Нова послуга дозволить кредитним організаціям передавати повідомлення у форматах SWIFT через Банк Росії у всіх регіонах і без обмежень", - пояснює регулятор.

Новий сервіс реалізований для забезпечення безперебійності і безпеки передачі фінансових повідомлень усередині країни, зазначають в Центробанку.

Нагадаємо, у вересні Європарламент прийняв резолюцію із закликом розглянути можливість виключити Росію із системи SWIFT в рамках нового раунду санкцій. Однак Єврокомісія заявила, що вважає таку міру надмірно радикальною.

Крім того, група американських сенаторів-республіканців звернулася в мінфін США з листом, в якому закликають сприяти відключенню від системи SWIFT російських банків, які включені в санкційні списки.

У самій же системі SWIFT заявили, що там не будуть в односторонньому порядку відключати Росію від своїх сервісів. Також там додали, що воліють зберігати нейтралітет і надавати свої послуги по всьому світу.

Акціями SWIFT володіють близько 3,5 тис. фінансових організацій з усього світу, а безпосередній контроль за діяльністю компанії здійснюють центральні банки - Бельгії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Голландії, Великобританії, США, Швейцарії, Швеції, а також центральний банк Євросоюзу.

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)