БИЗНЕС-консультации: Неработающее предприятие находится на едином налоге, несвоевременно сдали налоговую декларацию. Есть ли уважительные причины, по которым, штраф может быть не назначен?

Business.ua

Вопрос: «Неработающее предприятие находится на едином налоге, несвоевременно сдали налоговую декларацию. Есть ли какие-либо уважительные причины, ссылаясь на которые, по моему заявлению, штраф может быть не назначен? Акт при сдаче декларации не составлялся. Каким образом, в случае принятия решения инспекции о штрафе, будет вручено постановление, ведь по зарегистрированному адресу предприятия уже давно нет?» Отвечает: Анжелика Дычка, юрисконсульт юридической компании «ЛЕКОН». Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України (ПК) платник податків, зокрема, зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Проте законодавством не передбачено поважних причин щодо неподання податкової декларації платником єдиного податку. Більш того, ст.. 49 ПК не передбачено звільнення від обов’язку подавати її, якщо платник податків призупиняє свою діяльность на певний період. Щодо акта та повідомлення платника податків про нього необхідно знати наступне. Органом ДФСУ проводиться перевірка своєчасності подання податкової звітності, про що складається акт, яким згідно зі ст. 120 ПК застосовується штрафна (фінансова) санкція за податковим повідомленням-рішенням. Відповідно до ст. 42 ПК податкові повідомлення - рішення, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу. Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові. Відповідно до Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіна №1236 від 28.11.12 р., якщо пошта (поштова служба) не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення. Себто якщо суб’єкт господарювання не знаходиться за зареєстрованим місцезнаходженням, це не буде перепоною для надсилання податкової кореспонденції. Тому у даному випадку доцільно контролювати поштову адресу, за якою зареєстрована юридична особа, чи укласти з поштовим відділенням договір для організації обслуговування підприємства. Крім того, керівник підприємства повинен надати співробітнику довіреність на право отримання поштової кореспонденції, що приходить на ім’я юридичної особи, копія якої залишається на пошті. Також можливий варіант переадресації всієї кореспонденції на адресу фактичного знаходження підприємства або на адресу місця проживання керівника. Варто відмітити, що ст. 38 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” передбачено, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з її банкрутством, є неподання протягом року органам доходів і зборів (на даний час - органам ДФСУ) податкових декларацій, документів фінансової звітності. Тобто, на мій погляд, для отримання судового рішення щодо застосування санкцій у зв’язку з неподанням підприємством податкової декларації фіскальним органам буде достатньо наявності направлення підприємству листа і його невручення.

посмотреть на Business.ua