У штабі АТО розповіли про амністію для сепаратистів

Корреспондент.net (Українська версія)
Сепаратистів самопроголошених "Луганської та Донецької народних республік", якщо вони не протистояли силовикам і будуть співпрацювати з органами правопорядку, можуть амністувати. Про це заявив спікер АТО Андрій Лисенко в ефірі 112 Україна.
"Думаю, мають бути впроваджені заходи, які допоможуть цих людей прийняти на нашу сторону з відповідною перевіркою, дати їм можливість і гарантії того, що вони не будуть покарані, якщо не брали участі в нападах на наші збройні формування, якщо просто виконували патрульні функції, охороняли склади з боєприпасами. Якщо будуть активно співпрацювати з органами правопорядку і нашими спецслужбами, амністія для них буде. Це треба оголосити. Швидше за все, це буде зроблено найближчим часом", - заявив Лисенко.

За даними РНБО, багато громадян України, які виявилися на стороні ДНР і ЛНР намагаються "покинути свої позиції, складаючи автомати", однак вони не можуть залишити підконтрольну бойовикам територію через відміток у паспортах.

У ДНР заявили про націоналізацію українських держпідприємств

"Вони намагаються вийти з цих позицій. Вони і виходять, але ситуація в тому, що в паспортах громадян України, які на руках у наших співгромадян, які вступили до лав, стоїть позначка, що вони бійці ЛНР. З цими відмітками їх не впускають і не випускають з території, навіть на територію РФ. Тому вони зараз у глухому куті", - розповів Лисенко.

Нагадаємо, 17 вересня Рада ухвалила особливий статус Донбасу і амністію сепаратистів.

Як повідомляв Корреспондент.net, 24 грудня в Мінську більше двох годин тривало засідання тристоронньої контактної групи щодо врегулюванню конфлікту на Донбасі.

Учасники переговорів домовилися про обмін полоненими у великій кількості. Очікується, що переговори продовжаться знову в Мінську, або в режимі відеоконференції.
посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)