Антикорупційне бюро може очолити екс-прокурор зі США - ЗМІ

поделиться
поделиться
favourite

Колишній федеральний прокурор, помічник прокурора США Богдан Вітвицький, українець за походженням, може очолити Національне Антикорупційне бюро, повідомляє видання Ліга з посиланням на три незалежних джерела.

"Він не прийняв остаточного рішення, тому що поки не отримав гарантій незалежності посади", - говорить людина, особисто знайома з Богданом Вітвицьким.

Переговори з ним ведуть представники Адміністрації президента, повідомляють джерела.

Також серед претендентів на місце головного борця з корупцією все ще претендує колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі. Його персону запропонував член конкурсної комісії Юрій Бутусов.

Також на посаду директора можуть претендувати грузини Давид Сакварелідзе і Гізо Углава, яким комісія з питань громадянства при президенті 22 грудня рекомендувала надати українське громадянство. Вони працювали в Грузії заступниками головного прокурора та курирували питання боротьби з корупцією. Прізвище Сакварелідзе джерела також називають серед кандидатів на посаду заступника глави ГПУ.

До комісії з обрання глави Національного антикорупційного бюро увійшли за квотою парламенту: директор Європейського бюро щодо боротьби з шахрайством Джовані Кесслер, екс-міністр культури Євген Нищук, правознавець Віктор Мусіяка. За квотою президента: голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, правозахисник Євген Захаров, історик Ярослав Грицак. За квотою Кабміну: правозахисник Йосип Зісельс, юрист Олександра Яновська, журналіст Юрій Бутусов. Комісія пропонує президенту три кандидатури, він вибирає одну і виносить на розгляд Верховної Ради.

Чиновників антикорупційного бюро скерують вчитися до Сінгапуру

Раніше президент Петро Порошенко пообіцяв, що Бюро буде з "сюрпризом" і з'явиться 14 січня. Він також висловлював думку, що очолити інститут повинен іноземець.

Як повідомляв Кореспондент.net, згідно з даними Transparency International, Україна є найбільш корумпованою країною Європи.

посмотреть на Корреспондент.net (Українська версія)